Mercedes GLS

Na rynku motoryzacyjnym można spotkać auta symbolizujące luksus, przestronność i dynamiczną jazdę. Do tej grupy należy flagowy niemiecki SUV klasy premium – Mercedes GLS.
Mercedes GLS - najważniejsze informacje
Mercedes GLS jest produkowany od 2015 roku. /materiały prasowe

Mercedes GLS - najważniejsze informacje

Na rynku motoryzacyjnym można spotkać auta symbolizujące luksus, przestronność i dynamiczną jazdę. Do tej grupy należy flagowy niemiecki SUV klasy premium – Mercedes GLS.

Historia Mercedesa GLS

Pierwszy Mercedes GLS był produkowany od listopada 2015 roku, a na początku 2016 roku ruszyła jego sprzedaż.

Co ciekawe, chociaż rok produkcji może wskazywać, że samochód nie ma długiej historii, warto wspomnieć, że tak naprawdę jest wynikiem zmodernizowania Mercedesa-Benz GLS-a, który był produkowany w latach 2006–2015.

Mercedes GLS – generacje

Mercedes GLS doczekał się już dwóch generacji. Najbardziej rozpoznawalna jest pierwsza, symbolizująca rozwojowy przełom w grupie SUV-ów marki Mercedes-Benz.

Niemiecka marka pierwszą wersję tego modelu produkowała w latach 2016–2019. Od 2019 roku w jej ofercie znajduje się druga generacja, prezentująca jeszcze bardziej luksusowe wnętrze.

Mercedes GLS – dane techniczne

Pierwsza generacja Mercedesa GLS jest napędzana zarówno silnikiem benzynowym, jak i diesla. W sumie niemiecka marka oferowała ten model z czterema wariantami silników. Najpopularniejszy okazał się silnik benzynowy V8 o pojemności 4.6 w wersji Bi-Turbo o mocy 455 KM i 699 Nm oraz wysokoprężny V6 o pojemności 3.0 Bi-Turbo, dostarczający moc 367 KM i 616 KM.

Najnowszą generację GLS-a można nabyć w czterech wersjach silnikowych – dwóch benzynowych i dwóch dieslach. W najmocniejszej wersji, dzięki silnikowi V8 o mocy 489 KM samochód osiąga przy swojej wadze prędkość 100 km/h w jedynie 5,3 sekundy.

Miłośnicy diesla mają do dyspozycji zarówno wersję łagodniejszą, jak i mocniejszą. Słabsza wersja z silnikiem R6 ma moc 286 KM, natomiast w silniejszej dodano o 14 KM więcej. W obu przypadkach do „setki” auto rozpędza się odpowiednio 7,0 s oraz 6,3 s.

Mercedes GLS – opinie kierowców

Kierowcy pozytywnie wypowiadają się na temat zarówno pierwszej, jak i drugiej generacji. Obie wersje są cenione za rewelacyjny komfort jazdy, dzięki wygodnym fotelom i napędowi 4 × 4. 

Bardzo często kierowcy w swoich komentarzach zaznaczają, że pomimo wysokiej ceny, warto nabyć Mercedesa GLS z uwagi na mocne i niezawodne silniki, pozwalające na dynamiczną jazdę.

Mercedes GLS - Wiadomości

Mercedes GLS - Zdjęcia