Mercedes GLE Coupé

Mercedes GLE Coupé to pierwszy w historii marki samochód łączący cechy auta użytkowego i sportowego. GLE w wersji Coupé został wyprodukowany na bazie zmodernizowanego ML-a trzeciej generacji.
Mercedes GLE Coupé - najważniejsze informacje
Mercedes GLE Coupé miał swoją premierę w 2014 roku. /materiały prasowe

Mercedes GLE Coupé - najważniejsze informacje

Mercedes GLE Coupé to pierwszy w historii marki samochód łączący cechy auta użytkowego i sportowego. GLE w wersji Coupé został wyprodukowany na bazie zmodernizowanego ML-a trzeciej generacji.

Historia Mercedesa GLE Coupé

Mercedes GLE Coupé miał swoją premierę w grudniu 2014 roku. Mercedes-Benz zdecydował się na wyprodukowanie tego pojazdu, aby konkurować z dobrze sprzedającym się BMW X6.

Sportowy charakter tego luksusowego SUV-a podkreśla linia nadwozia. Uwagę zwraca mocno opadająca tylna część dachu oraz lampy nawiązujące do stylistyki modeli z klasy S.

Mercedes GLE Coupé – generacje

Pierwsza generacja GLE Coupé pojawiła się w salonach sprzedaży w 2015 roku. Wyższe modele wyposażono w zawieszenie powietrzne Airmatic. W samochodach zastosowano znany z innych Mercedesów system 4Matic.

Drugą generację udostępniono dla kupujących w 2021 roku. Zmieniono niektóre elementy nadwozia. Pojawiły się nowe światła, atrapa chłodnicy i odświeżona linia zderzaka.

Nowe GLE Coupé jest oferowane z trzema rodzajami zawieszenia. Oprócz standardowego układu jezdnego można też zamówić pneumatykę albo rozwiązanie o nazwie „E-Active Body Control”, czyli system zawieszenia hydraulicznego wzbogacony o dodatkowe możliwości.

Mercedes GLE Coupé – dane techniczne

GLE Coupé jest oferowany z sześciocylindrowym silnikiem o pojemności 3 l. Klienci mogą zdecydować się na diesla o mocy 258 KM lub dwa napędy benzynowe osiągające 333 i 367 KM (AMG). Współpracuje z nimi automatyczna, 9-biegowa przekładnia.

Dostępna jest również hybryda plug-in, będąca kombinacją diesla R4 oraz silnika elektrycznego.

Mercedes GLE Coupé – opinie kierowców

Spośród dostępnej gamy silników najlepszą opinią cieszy się sześciocylindrowy diesel. Dzięki mocy 330 KM auto jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h zaledwie w 5,7 s. To sprawia, że mimo sporych rozmiarów GLE Coupé jest bardzo dynamiczny.

Kierowcy użytkujący auto chwalą też jakość materiałów wykończeniowych oraz dobre wyciszenie kabiny. Samochód nie jest zbyt awaryjny, ale zdarzają się problemy ze skrzynią biegów oraz wyciekiem oleju z pompy.

Mercedes GLE Coupé - Wiadomości