Reklama

We mnie jest ogień

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie na torach Formuły 1 znowu ścigać się będzie dwóch braci Schumacherów. Michael, siedmiokrotny mistrz świata, już podpisał kontrakt z Mercedesem.

Młodszy, Ralf, często podkreśla, że również chętnie by powrócił. "We mnie jest jeszcze ten ogień, ta chęć rywalizacji" - zaznaczył w wywiadzie dla gazety "Bild".

Po raz ostatni dwóch Schumacherów na torze pojawiło się 22 października 2006 roku. Dla Michaela był to koniec, Ralfa czekała jeszcze roczna, nieudana przygoda z Toyotą, która znacznie odbiła się negatywnie na opinii o nim jako kierowcy.

"Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie odchodziłem jako zwycięzca, ale wiem także, iż na wiele mnie jeszcze stać. Jestem gotowy, by znowu wsiąść do bolidu" - skomentował.

Reklama

Ale u kogo? Przez ostatnie dwa lata Ralf startował w barwach Mercedesa w DTM. Kokpity Formuły 1 są już w tym koncernie zajęte.

"Nie chodzi mi o pieniądze. Chcę jeździć w teamie, który walczy o najwyższe cele" - powiedział. Wiadomo zatem, że kontrakt z, wydaje się, outsiderami F1 Lotusem, USF1, Virgin i Campos, raczej nie wchodzi w grę.

Wolne miejsca mają jeszcze Renault, w którym występować będzie Robert Kubica oraz Sauber. Toro Rosso byłoby też jakąś alternatywą, ale koncern stawia wyraźnie na młodych kierowców. Do nich raczej 34-letniego Ralfa Schumachera się nie zalicza.

"Wyścigi są całym moim życiem. Zawsze szukałem dla siebie wyzwań, teraz czas na kolejne" - dodał.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: mistrz świata | płomień | W.E.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy