Jak zadbać o akumulator zimą?

Co roku w telewizji można usłyszeć słynne zdanie mówiące o tym, że "zima zaskoczyła kierowców". Oczywiście odnosi się ono do niezmienionych opon i jeżdżeniu na modelach letnich, gdy jezdnię pokrywa śliska warstwa deszczu. Niemniej jednak zima jest trudna dla kierowców jeszcze z jednego powodu - pojemność akumulatora, to co się w nim znajduje, zamarza i przez to ciężko jest odpalić samochód. Jak nie dopuścić do tego, aby nie dało się doprowadzić do uruchomienia silnika? Czy odpowiedni akumulator pozwoli ci na uniknięcie tego popularnego, zimowego problemu?

Artykuł sponsorowany

Akumulator samochodowy - jak uniknąć problemów w zimie?

Znajdujące się w samochodach i motocyklach, i innych pojazdach akumulatory są elementami, które dość często sprawiają problemy w trakcie zimy. Należy pamiętać, że nie są one odporne na temperatury, więc samochód stojący nocą w zimie na świeżym powietrzu może zamarznąć i nie odpalić następnego dnia rano. Jak uniknąć takiego zdarzenia? Przede wszystkim warto sprawdzać akumulator samochodowy u mechanika, który fachowo oceni w jakim jest stanie. Warto też zdecydować się na czyszczenie ścianek akumulatora ścierką antystatyczną. Warto czyścić także klemy i bieguny jeżeli są zaśniedziałe.

Jak zadbać o akumulatory samochodowe, jeżeli rzadko jeździmy pojazdem?

Jeżeli nie korzystasz ze swojego auta zbyt często, bądź po prostu stoi ono nieużywane na podwórku to warto zdecydować się na wymontowanie akumulatora i postawienie go w miejscu, w którym będzie panowała temperatura pokojowa i będzie sucho. Jeżeli z kolei jeździsz autem do pracy to warto chociaż od czasu do czasu jeździć na dłuższe dystanse, aby akumulator mógł się w pełni naładować. 

Czy można bezpiecznie uruchomić samochód po awarii akumulatora?

Jak można bezpiecznie uruchomić samochód po tym, jak już dojdzie do awarii akumulatora? Jeżeli już coś takiego się stanie, będzie nam potrzebna pomoc innego kierowcy oraz kable rozruchowe. Kable rozruchowe powinieneś mieć w wyposażeniu swojego samochodu, jeżeli jednak ich tam nie ma to można je kupić za niewielkie pieniądze rzędu 30-40 złotych albo modele lepsze za 150 złotych. Podłączenie kabli musi być wykonane w odpowiedniej kolejności aby nie zrobić sobie krzywdy. Po umocowaniu kabli warto uruchomić sprawne auto, dzięki czemu zepsuty akumulator się podładuje. 

Co można zrobić, jeżeli akumulator ciągle sprawia problemy?

A co jeżeli akumulator w twoim samochodzie sprawia cały czas problemy i nic nie daje nawet ładowanie go poprzez kable rozruchowe? W takich przypadkach warto zdecydować się na zakup nowego akumulatora. Warto jednak sprawdzić, czy został on poprawnie zamontowany w samochodzie, ponieważ źle zamontowane części nie pracują dobrze i mogą być powodem narastających problemów. 

Nowoczesne akumulatory - gdzie można je znaleźć?

Gdzie możesz znaleźć nowe akumulatory do swojego samochodu? Akumulatory w sklepie intercars.pl znajdziesz. Najróżniejsze dostępne modele sprawią, że znajdziesz coś, co będzie idealnie pasowało właśnie do twojego samochodu. Sprawdź więc, jakie modele są do wyboru i jakie są ich technikalia i pojemności. Zdecyduj, które dobrze będą się sprawdzać w samochodzie takim, jak twój - a jeżeli nie wiesz, postaraj się zapytać swojego mechanika, aby ci doradził.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy