Ibiza i Leon - co mają w sobie bestsellerowe modele SEAT-a?

Wśród najchętniej wybieranych modeli marki SEAT na pierwszym miejscu znalazł się Leon, kilka miejsc za nim – Ibiza. Obydwa samochody oferują kierowcom wysoką dynamikę oraz właściwości jezdne na najwyższym poziomie. Dodatkowo użytkownicy mogą liczyć na rozwiązania, które aktywnie wspierają ich podczas prowadzenia auta i dbają o bezpieczeństwo. Dzięki trwającej wyprzedaży obydwa modele możesz aktualnie kupić z atrakcyjnym rabatami.

SEAT Leon to auto dla tych, którzy szukają pojazdu ze sportowym zacięciem. Adaptacyjne zawieszenie pozwala na dynamiczną jazdę, a możliwość wyboru profilu jazdy (jednego z czterech) reguluje zmiany w reakcji silnika, wspomagania układu kierowniczego oraz skrzyni biegów. Bezproblemową jazdę wspomagają też asystenci. Kierowca może skorzystać m.in. ze wsparcia asystenta pasa ruchu czy systemu kontroli odstępu. Nowy SEAT Leon dostępny jest także w wersji z napędem typu plug-in (PHEV). Takie rozwiązanie pozwala na przejechanie około 60 kilometrów w trybie bezemisyjnym. Co więcej, połączenie silnika elektrycznego i spalinowego zwiększa zasięg (łącznie do 800 kilometrów).

Nowa wersja SEAT-a Leona to samochód sporo większy od swojego poprzednika, wyróżnia się też zdecydowanym designem. Wyraziste linie nadwozia podkreślają sportowy charakter pojazdu, a przeprojektowanie LED-owych świateł przednich pozwoliło na podniesienie bezpieczeństwa w trakcie podróży. Uważne oko zachwyci się także detalami, jak choćby oznaczenie modelu stylizowane na ręczne pismo. Warto wspomnieć także o wykończeniu wnętrza - tapicerce wysokiej jakości oraz licznych opcjach materiałów do wyboru. 

Wyprzedaż rocznika w SEAT. Cenę Leona i Ibizy sprawdzisz tutaj

SEAT Ibiza - miejska dynamika

Potrzebujesz miejskiego samochodu, ale nie chcesz rezygnować ze dynamicznego charakteru auta? SEAT Ibiza to efektowny pojazd, który pozwoli cieszyć się wrażeniami z jazdy  przy oszczędnym zużyciu paliwa. Do wyboru jest sporo jednostek napędowych (począwszy od 1.0 TSI 95 KM skończywszy na 1.5 TSI 150 KM). Skrzynia biegów, w zależności od wybranego silnika, może być manualna (pięcio- lub sześciobiegowa) lub automatyczna (siedmiobiegowa). Płynność pokonywania kilometrów zapewnia automatyczny tempomat z ogranicznikiem ruchu oraz system wykrywania zmęczenia. Nie sposób także nie wspomnieć o elektronicznym układzie stabilizacji toru (podczas poślizgu automatycznie zwalnia) czy asystencie podjazdu, który znacząco usprawnia ruszanie pod górę oraz ogranicza ryzyko stoczenia się. W jeździe po mieście przydatna będzie także kamera cofania.

Charakter Ibizy podkreśla także jej wygląd - dynamiczne i wyraziste linie nadwozia, pełne światła LED z przodu oraz z tyłu. Lampy dodatkowo sprawiają, że nawet nocna jazda jest wyjątkowo prosta. Warto także wspomnieć o wnętrzu, tam bowiem znaleźć możemy ambientowe oświetlenie i tapicerkę, o której wyglądzie można zadecydować samodzielnie. Nie sposób nie zwrócić uwagi  na wykończenie wersji FR, czyli 18-calowe felgi aluminiowe, szyberdach oraz podwójne rury wydechowe.

Wyprzedaż rocznika w SEAT. Cenę Leona i Ibizy sprawdzisz tutaj

Dodatkowe wsparcie

W obu omawianych modelach SEAT-a znajdziemy także liczne rozwiązania usprawniające codzienne korzystanie z pojazdu. W przypadku Leona kierowcy mają do dyspozycji system łączności SEAT Connect, który pozwala na zarządzanie autem z poziomu smartfona (m.in. można sprawdzić dane dotyczące stanu samochodu). Telefon można także obsługiwać w bezpieczny sposób podczas jazdy, a wszystko za sprawą systemu Full Link, który zapewnia szybkie i łatwe podłączenie smartfona do auta i obsługę wielu funkcji z poziomu samochodu.

Z kolei SEAT Ibiza oferuje użytkownikom ośmiocalowy ekran dotykowy, wirtualny kokpit (ekran widoczny za kierownicą wyświetla niezbędne informacje bez konieczności odrywania wzroku od kierunku jazdy) oraz system bezkluczykowego dostępu i uruchamiania samochodu KESSY. Podobnie jak w Leonie, tak i tu kierowca ma możliwość korzystania z systemu SEAT Connect oraz integracji smartfona z systemem Full Link. Nie sposób także pominąć możliwości automatycznego połączenia alarmowego ze służbami ratunkowymi dzięki przyciskowi SOS.

Wyprzedaż rocznika w SEAT. Cenę Leona i Ibizy sprawdzisz tutaj

Wyjątkowa okazja

Zakup nowego samochodu to niemały wydatek, warto więc zwrócić uwagę na atrakcyjną wyprzedaż w salonach SEAT-a. A zaoszczędzić można naprawdę sporo. W przypadku SEAT-a Ibiza rabat może wynosić do 6 tysięcy złotych, a przy wyborze pakietu promocyjnego Comfort+ dla wersji FR zyskamy dodatkowo 2 500 złotych. Z kolei decydując się na kupno SEAT-a Leona możemy liczyć na rabat nawet do 7 tysięcy złotych.

Warto także wspomnieć o produktach finansowych SEAT Financial Services. Dzięki nim kierowca może skorzystać z niskich rat kredytu lub leasingu.  

Wyprzedaż rocznika w SEAT. Cenę Leona i Ibizy sprawdzisz tutaj

Zużycie paliwa i emisja CO2 zostały określone zgodnie z procedurą WLTP .

Advertisement
.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy