Morris Cup Jahodna 2015

W miniony weekend na Słowacji odbyły się zawody o nazwie Morris Cup Jahodna 2015. Tym razem nie stanowiły one Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, a tylko były rundą Mistrzostw Słowacji w Wyścigach Górskich, Pucharem FIA International Hillclimbing Cup oraz Mistrzostwami Europy Samochodów Historycznych. Sobotnie zmagania wygrał Tiziano Riva w formule Reynard 92D notując czas obu podjazdów 3:44.117. Drugie miejsce wywalczył Petr Trnka w Normie M20F strata +12.906 sek a trzecią pozycję zajął Jiri Svoboda również w Normie M20F +14.361sek. W niedzielę odbyły się tylko wyścigi dla Mistrzostw Słowacji. Najszybszy był Tomas Ondrej w Skodzie Fabii WRC, który pokonał Igora Drotara w Mitsubishi Lancerze WRC zaledwie o 1.236 sek! Trzecią pozycję zajął Jan Miloń w Fabii WRC + 6.330sek. Najszybszy z Polaków, Sebastian Gąsior „DUBAJ” zanotował Świetny drugi czas dnia, ale nie został sklasyfikowany ponieważ Mistrzostwa Słowacji są zamknięte dla zawodników z innych krajów.