Reklama

Tesla wstrzymuje zamówienia na Cybertrucka. Zainteresowanie jest zbyt duże

Elon Musk poinformował, że firma Tesla została zmuszona wstrzymać zamówienia na futurystycznego Cybertrucka – przynajmniej te płynące spoza Ameryki Północnej. Jak się okazuje, popyt na niezwykły pojazd przekracza możliwości produkcyjne przedsiębiorstwa.

 

Tesla już kilkakrotnie przekładała datę rozpoczęcia produkcji modelu Cybertruck. W pewnym momencie sytuacja okazała się na tyle trudna, że firma zdjęła ze swojej strony internetowej wszelkie sugestie dotyczące hipotetycznego terminu realizacji zamówień. Pod koniec marca Elon Musk poinformował jednak o pokonaniu wszelkich przeciwności i potwierdził, że produkcja pojazdu ruszy już w przyszłym roku.

Jak można się domyślić, informacja ta spowodowała gigantyczną falę zamówień. Zainteresowanie samochodem okazało się na tyle duże, że Tesla musiała tymczasowo wstrzymać zlecenia spoza Ameryki Północnej. Obecnie strona internetowa Tesli wskazuje, że firma przyjmuje rezerwacje wyłącznie od klientów mieszkających w USA, Kanadzie i Meksyku.

Reklama

Jak twierdzi sam Elon Musk - możliwości produkcyjne firmy okazały się zbyt małe, by sprostać tak gigantycznemu zainteresowaniu. Popyt jest zwyczajnie za duży, a liczba tylko teraźniejszych rezerwacji oznaczałaby nieprzerwaną pracę fabryk przez najbliższe 3 lata.

Tesla Cybertruck - co to za pojazd?

Tesla Cybertruck to samochód, który od lat rozbudza emocje wśród fanów motoryzacji. Zaprezentowany po raz pierwszy w 2019 roku gigantyczny pickup nie tylko zaskakuje designem, ale jak twierdzi jego sam pomysłodawca - Elon Musk, pełen jest oryginalnych rozwiązań technologicznych.

Niesamowita konstrukcja pojazdu ma być wyposażona w m.in. pancerne szyby oraz szkielet pozwalający unosić się przez chwilę ponad powierzchnią wody. Jak wynika z zapowiedzi, maszyna będzie także niewiarygodnie szybka - rozpędzanie od 0 do 100 km ma zająć dosłownie 2,9 sekundy. 

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tesla | Elon Musk | Tesla Cybertruck

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy