Słyszeliście o marce Haval?

5 lutego w Nowym Delhi rozpoczął się największy w Indiach salon motoryzacyjny. Na imprezie nie zabrakło potentatów z Chin. W stolicy Indii zadebiutowały właśnie dwie nowe na lokalnym rynku marki: Haval i Great Wall EV.

Obie należą do chińskiego potentata - koncernu Great Wall, a ich prezentacja jest symbolem oficjalnego wejścia Chińczyków na piąty co do wielkości motoryzacyjny rynek świata.

Haval, którego produkty od wielu lat z powodzeniem oferowane są m.in. w Rosji, zaprezentował w Indiach przekrój swojej oferty. Na stoisku zobaczyć można było m.in. modele: F7, F7x, F5 i H9. Impreza byłą też miejscem debiutu nowego pojazdu koncepcyjnego - Havala Concept H.

Great Wall EV, czyli producent pojazdów elektrycznych, zaprezentował w Nowym Dehli flagowe modele: EV R1 i EV iQ.

Reklama

Chińczycy planują szeroką ekspansję na lokalny rynek. W tym celu rozbudowane ma zostać m.in. centrum badań i rozwoju w Bangalore. Obecnie Great Wall Motor prowadzi właśnie rozmowy z General Motors India dotyczące odkupienia od Amerykanów fabryki w Talegaon. Ponadto Great Wall Holdings Group zainwestuje w produkcję akumulatorów samochodowych w Indiach.

Chińczycy nie ukrywają, że wytwarzane w Indiach modele trafić mają również na rynki zagraniczne. Póki co nie jest jednak jasne, czy pojęcie to obejmuje też kraje Starego Kontynentu.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy