Reklama

Roszady w Volkswagenie

Dotychczasowy szef projektowy w Seacie, Walter de' Silva został mianowany Dyrektorem Designu w Audi. Jego nowe obowiązki obejmują rozwój i poprawę projektów Audi, jak również nadzorowanie dotychczasowych prac w opuszczonej przez niego marce i w Lamborghini. Ruchy na stanowiskach w koncernie Volkswagena spowodowała nowa koncepcja podziału firmy na dwa oddziały. W skład pierwszego wchodzą marki Audi, Seat i Lamborghini, a drugi to Volkswagen, Skoda, Bentley i Bugatti.

Dotychczasowy dyrektor projektowy w Audi, Peter Schreyer przeniósł się natomiast do Wolfsburga, gdzie dowodzić będzie polityką projektową Volkswagena, a także nadzorować prace w Skodzie, Bugatti i w Bentleyu. Zastąpi on na tym stanowisku Hartmuta Warkussa, który teraz otrzymał funkcję nadzorcy prac projektowych we wszystkich markach wchodzących w skład koncernu Volkswagena.

De' Silva jest jednym z bardziej cenionych projektantów ostatnich lat. Seat zatrudnił go w 1998 roku, po znakomitych opiniach, jakie zbierał za swoja pracę na rzecz Alfy Romeo. Jego rękę widać już w najnowszych projektach Seata. Nowa Ibiza dla wielu jest przyrodnią siostrą Alfy 147.

Reklama

Zmiany na stanowiskach w Volkswagenie wejdą w życie 1 marca.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bugatti | Seat | Lamborghini | walter de Silva | roszady | Audi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy