Reklama

Problemów Fiata ciąg dalszy

Nowy szef koncernu Fiata, Umberto Agnelli ogłosił, że 2003 rok będzie kolejnym trudnym finansowo okresem dla jego firmy. Zdaniem Włocha, dopiero w 2004 roku będzie można myśleć o odrodzeniu się Fiata, poprawieniu sprzedaży, a tym samym zwiększenia zysków.

- Ten rok będzie jeszcze trudny dla naszej firmy, ale wierzę, że w 2004 r. znajdziemy już sposób na wypracowanie sobie lepszej pozycji i poprawienie finansowej sytuacji Fiata - powiedział Agnelli w rozmowie z agencją Reutera.

Głównym problemem grupy Fiata jest największy jej oddział - Fiat Auto, produkujący samochody. To właśnie ta gałąź nieustannie przynosi liderowi włoskiej gospodarki spore straty finansowe. Spowodowane są one ogólną stagnacją rynków motoryzacyjnych na świecie i wciąż rosnącą konkurencją w dziedzinach jakości, różnorodności oferty, a przede wszystkim cen.

Reklama

Obecnie Agnelli chce poprawić funkcjonowanie innych oddziałów grupy Fiata, które mogłyby pokryć straty wywołane przez Fiata Auto. Włoch nie wyklucza też sprzedaży Fiata Auto amerykańskiemu gigantowi, firmie General Motors, jednak szybko dodaje, że jest to ostateczność. Obecne plany Fiata przewidują inwestycje rzędu 2,5 miliarda dolarów każdego roku (do 2005 r.) i premierę 20 nowych produktów, które mają wyciągnąć włoską firmę na powierzchnię finansową.

INTERIA.PL/Reuters
Dowiedz się więcej na temat: firmy | auto | Fiata

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy