Reklama

Kobieta nowym szefem General Motors

Kobiety zasiadają za kierownicą traktorów, wielkich ciężarówek czy samochodów rajdowych, ale takiego kolosa jeszcze żadna z nich nie prowadziła.

Mary Barra stanie na czele General Motors. W połowie stycznia zastąpi Daniela Akersona na stanowisku dyrektora generalnego tego amerykańskiego koncernu.

Niespełna 52-letnia Mary Barra odpowiadała do tej pory za design i projekty, a wcześniej - za politykę personalną. Zaczęła pracę w koncernie w 1980 roku, jeszcze jako studentka. Z wykształcenia jest inżynierem. W ciągu ostatnich, kryzysowych lat odegrała kluczową rolę w racjonalizacji produkcji.

"Będzie dla mnie zaszczytem kierowanie najlepszym zespołem w branży" - napisała Mary Barra w specjalnym oświadczeniu po tym, jak jej nominacja została podana do publicznej wiadomości.

Reklama

W sierpniu ubiegłego roku Mary Barra została umieszczona przez magazyn "Forbes" na 41. miejscu listy najpotężniejszych kobiet świata.

General Motors Company, w skrócie GM, to jedno z największych przedsiębiorstw na świecie, najlepiej znane z produkcji samochodów - choć jest też obecne na rynku produkcji silników okrętowych, instalacji przemysłowych, technologii komunikacyjnych oraz usług finansowych. Od 1916 roku firma jest notowana na nowojorskiej giełdzie. Zatrudnia około 200 tysięcy pracowników.

Do General Motors należą taki marki jak Chevrolet, Buick, GMC i Caddilac, a w Europie - Opel i Vauxhall. Przypomnijmy, że kilka dni temu ogłoszono, że do końca 2015 roku Chevrolet zostanie wycofany z rynków europejskich, zaś nową marką wprowadzoną na Stary Kontynent będzie luksusowy Cadillac.

(IAR/INTERIA.PL)

Dowiedz się więcej na temat: General Motors | Chevrolet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy