Reklama

Cztery miliony land roverów!

Linie produkcyjne w fabryce Land Rovera w Solihull opuścił czteromilionowy samochód. Osiągnięcie tego poziomu produkcji zajęło angielskiej firmie... 59 lat.

Jubileuszowe auto to discovery 3, który przekazany został zajmującej się ochroną przyrody fundacji Born Free Foundation . Samochód odebrała aktorka Joanna Lumley, honorowa członkini fundacji. Ma on służyć do ratowania zwierząt w trudno dostępnym terenie.

Obecnie Land Rover zatrudnia 9500 osób. Kolejne 40 tysięcy osób zatrudnionych jest przez poddostawców firmy. W taśm produkcyjnych zjeżdżają: defender, freelander 2, discovery 3, range rover i range rover sport. Zdecydowana większość (78 procent) produkcji trafia na eksport. Land rovery można kupić w 147 państwach na całym świecie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Discovery | Rover

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy