Reklama

Chińska ofensywa Forda

Ford jest kolejnym koncernem, który bardzo poważnie traktuje rynek chiński. Dowodem na to jest stoisko tego producenta na salonie w Szanghaju.

Oto krótki przegląd wystawianych nowości.

W Szanghaju zaprezentowano m.in. debiutujący w Detroit całkowicie aluminiowy prototyp shelby GR-1. Samochód jest napędzany za pomocą umieszczonego z przodu ponad 600-konnego silnika V10, a jego nadwozie zostało wypolerowane na lustro.

Kolejnym prezentowanym prototypem jest vignale, czyli focus w wersji coupe-cabrio. Samochód ten ma być produkowany od przyszłego roku przez włoską Pininfarinę. Pojazd ten po raz pierwszy został zaprezentowany w zeszłym roku na salonie paryskim.

Wśród nowości odnajdziemy fiestę 1.6 sport, oraz znane z rynku amerykańskiego modele five hundred i freestyle, a także najnowszą wersję focusa WRC, którym Ford zamierza rywalizować w przyszłorocznych rajdowych mistrzostwach świata.

Największą gwiazdą Forda jest jednak focus w wersji czterodrzwiowej. Premiera ta jest szczególnie istotna ze względu na popularność samochodów w wersji sedan wśród Chińczyków. Nic więc dziwnego, że najdłuższy focus będzie produkowany m.in. przez Changan Ford Automobile w fabryce w Chongqing.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nowości | Ford | ofensywa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy