Nietypowy wypadek. Tico zmasakrowało Zetora!

Do nietypowego wypadku doszło 9 września w Gnieźnie. Daewoo Tico uderzyło w - poruszający się z przyczepą - ciągnik rolniczy marki Zetor. W wyniku zderzenia traktor rozpadł się na dwie części!

Jak donoszą lokalne media, wypadek miał miejsce około godziny 17 na ulicy Gdańskiej, w okolicy Wiaduktu Solidarności. Przyczyny wypadku bada policja. W jego wyniku do szpitala trafiły dwie osoby.

Usuwanie skutków zdarzenia zajęło służbom ponad cztery godziny, w czasie których ruch odbywał się wahadłowo. Nie było to łatwe, bowiem - przynajmniej na pierwszy rzut oka, z nietypowego starcia zwycięsko wyszło Tico. Siła uderzenia była na tyle silna, że doszło do rozpołowienia ciągnika, w wyniku czego rozpadł się on na dwie części, a na jezdnię trafiło kilka litrów oleju przekładniowego.

Reklama

Chociaż, biorąc pod uwagę różnicę mas i gabarytów pojazdów, wynik starcia "Dawida z Goliatem" może się wydawać zaskakujący, w rzeczywistości wiele zdarzeń z udziałem ciągników rolniczych kończy się w taki właśnie sposób. Duża część kierowców nie zdaje sobie bowiem sprawy z faktu, że wiele maszyn tego typu pozbawionych jest ramy nośnej, której funkcję pełni właśnie zespół napędowy. Chociaż silnik i skrzynia biegów łączona są za pomocą solidnych śrub żeliwo, z którego wykonywane są bloki silnika i tzw. "dzwony" przekładni, jest mało odporne na uderzenia.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wypadki drogowe | Daewoo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama