Reklama

Sterowce sposobem na korki?

Moskiewscy kierowcy mogą liczyć na pomoc z nieba. Nad stolicą Rosji pojawią się sterowce. Nie ma to jednak nic wspólnego z obroną przeciwlotniczą; mają pomagać milicjantom z drogówki.

Moskiewska drogówka ma nie lada problem - jak kierować ruchem w mieście, gdzie zarejestrowano prawie 3 mln samochodów.

Władze wpadły więc na pomysł, by wysłać na pomoc milicji... sterowce. Na pokładzie każdego z nich będzie zamontowana kamera. Dzięki niej w milicyjnym centrum będzie można podejmować decyzje, jak likwidować korki.

Na razie sterowce pomogą kierować ruchem na obrzeżach metropolii - od czasów radzieckich obowiązuje zakaz lotów nad Moskwą, którego Kreml skrupulatnie przestrzega.

Porozmawiaj na Forum.

Reklama

RMF
Dowiedz się więcej na temat: NAD | korki

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy