Oto najdroższy nowy pojazd sprzedany na aukcji. Kupujący zapłacił 12 milionów euro

Bugatti Chiron Profilee ustanowił światowy rekord najdroższego nowego samochodu sprzedanego kiedykolwiek na aukcji. Wyjątkowy model, stworzony w wyłącznie jednym egzemplarzu, został kupiony za kwotę 12 milionów euro. To niemal 57 milionów złotych.

 

Rekordowym wynikiem pochwalił się sam Mate Rimac - dyrektor generalny Bugatti, który pod koniec 2021 roku przejął to stanowisko od Stephana Winkelmanna. W opublikowanej na platformie Facebook wiadomości pogratulował on całemu zespołowi oraz podziękował słynnemu domu aukcyjnemu RM Sotheby's.

Bugatti Chiron Profilee - jedyny taki na świecie

Wystawiony na aukcję Bugatti Chiron Profilee został zaprezentowany tuż przed Bożym Narodzeniem. Jego wyjątkowość polega m.in. na fakcie, że jest on ostatnim egzemplarzem francuskiego supersamochodu, który trafił do oficjalnej produkcji.

Model łączy sportowe cechy wersji Pur Sport z większymi osiągami i kilkoma zmianami stylistycznymi. Zamiast masowego tylnego spoilera, znajdziemy tu dyskretne, karbonowe skrzydło typu ducktail. Zmiany objęły również przedni grill, zderzak oraz zawieszenie, które zostało specjalnie utwardzone. Pojazd otrzymał nowy lakier o nazwie Argent Atlantique, a w jego wnętrzu zastosowano akcenty tkane ze skórzanych pasków.

Reklama

Sercem Bugatti Chiron Profilee jest dobrze znany 8-litrowy silnik W16 z czterema turbosprężarkami. Jest on w stanie wygenerować łączną moc 1479 koni mechanicznych i 1180 Nm momentu obrotowego. Dzięki zastosowaniu krótszych przełożeń w skrzyni biegów, model potrafi rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 2,3 sekundy. Jego prędkość maksymalna wynosi natomiast 380 km/h.

Tajemniczy pierwszy właściciel

Na obecną chwilę nie jest znana tożsamość kupującego i wszystko wskazuje, że nabywca wyjątkowego Bugatti będzie chciał pozostać anonimowy. 

Co ważne - francuski producent podkreślił, że część pieniędzy ze sprzedaży trafi do organizacji charytatywnych.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bugatti | Bugatti Chiron | aukcja internetowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy