Reklama

Jest donos na papieża. Jechał... bez pasów

Rzecznik Watykanu, ksiądz Federico Lombardi, oświadczył, że Benedykt XVI z rozbawieniem przyjął wiadomość o tym, że pewien obywatel Niemiec zadenuncjował go za to, iż podczas wizyty w swej ojczyźnie we wrześniu nie używał pasów bezpieczeństwa w papamobile.

O doniesieniu tym poinformowała niemiecka prasa, a za nią włoska agencja Ansa i inne media.

W związku z rozgłosem wokół tej informacji, watykański rzecznik oświadczył: "wiadomość o złożeniu doniesienia przeciwko papieżowi za to, że nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa w papamobile podczas wizyty w Niemczech wciąż naturalnie wywołuje ciekawość i przede wszystkim uśmiech rozbawienia, także samego papieża".

"Jak wszyscy wiemy, papamobile nie pokonuje zazwyczaj długich tras przy wielkiej prędkości ani nie jest generalnie narażony na zbyt duże ryzyko zderzenia z innymi pojazdami, które przejeżdżają przed nim lub nagle pojawiają się na jego drodze" - przypomniał ksiądz Lombardi, cytowany przez portal Vatican Insider.

Reklama

Podkreślił następnie: "Papież stale odwraca się na prawo i na lewo, by pozdrowić i pobłogosławić wiernych, nierzadko wstaje i bierze na ręce małe dzieci ku radości ich rodziców, wszystkich obecnych oraz operatorów kamer telewizyjnych". To wszystko - zauważył rzecznik Watykanu - wymaga swobody poruszania się.

"Jesteśmy oczywiście wdzięczni za serdeczną troskę o bezpieczeństwo papieża" - dodał dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: wiadomość | Benedykt XVI | Federico Lombardi

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy