Reklama

Opel Corsa OPC. Znamy cenę

Już w przyszłym miesiącu dealerzy Opla w Polsce rozpoczną przyjmowanie zamówień na nową Corsę w najmocniejszej wersji sygnowanej prze Opel Performance Center. Na ile wyceniono małego sportowca z Niemiec?

Pełne dokładne cenniki nie zostały jeszcze opublikowane, wiadomo jednak, że cena startować będzie z pułapu 90 500 zł. To mniej, niż zapłacić trzeba było za poprzedni model.

Reklama

Przypominamy, że zaprezentowany po raz pierwszy na salonie genewskim samochód napędzany jest benzynowym, turbodoładowanym silnikiem o pojemności 1,6 l. Jednostka może pochwalić się mocą 207 KM i - uzyskiwanym dzięki funkcji overboost - maksymalnym momentem obrotowym 280 Nm. W porównaniu z poprzednikiem to o 15 KM i 35 Nm więcej. W stosunku do niego zdecydowanie poprawiły się też osiągi.

Nowa Corsa OPC przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,8 sekundy — jest więc pod tym względem lepsza o prawie pół sekundy od poprzedniej generacji. Elastyczność na piątym biegu, mierzona czasem potrzebnym na zwiększenie prędkości z 80 do 120 km/h, poprawiła się o 0,3 sekundy i wynosi teraz 6,4 sekundy. Przedstawiciele niemieckiej marki podkreślają, że auto oferuje możliwość całkowitego wyłączenia układu kontroli trakcji.

Kierowcy oczekujący więcej emocji mogą zdecydować się na Corsę OPC z opcjonalnym pakietem Performance. Za dodatkowe 10 tys. zł. otrzymamy m.in. 18‑calowe koła z oponami Michelin, zawieszenie o sztywniejszych nastawach i układ hamulcowy Brembo z 330‑milimetrowymi tarczami z przodu. Jednym istotniejszych elementów opcjonalnego pakietu jest też wielotarczowy mechanizm różnicowy Drexler z mechaniczną blokadą.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Opel Corsa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje