Wyprzedzał na zakręcie Audi z kierownicą po prawej stronie

Droga wojewódzka 470 przebiega przez teren trzech powiatów - kolskiego, tureckiego i kaliskiego. Jak pokazują policyjne statystyki, często na kaliskim odcinku tej drogi dochodzi do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Z tego względu policjanci drogówki regularnie patrolują ten odcinek.

Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów dotyczących prędkości.

5 marca policjanci jadący nieoznakowanym radiowozem zauważyli w miejscowości Skarszew pojazd, którego kierowca łamał przepisy ruchu drogowego. Kierujący Audi wyprzedzając ciąg pojazdów nie dostosował się do znaku "zakaz wyprzedzania" oraz podwójnej linii ciągłej. Dodatkowo, kierowca podejmując manewr wyprzedzania nie widział co dzieje się przed nim, na przeciwległym pasie ruchu, gdyż pojazd, którym kierował miał... kierownicę po prawej stronie!

Reklama

Policjanci drogówki ruszyli za kierowcą. Wideorejestrator zainstalowany w radiowozie pokazywał momentami, że audi pędziło z prędkością ponad 160 km/h. Pomiar wykonany w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, wskazał, że auto poruszało się z prędkością ponad 120 km/h.

Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Okazało się, że jest nim 49-letni mieszkaniec Ostrowa Wlkp. Kierowca, słysząc od policjantów jaki jest powód kontroli drogowej poinformował ich, że wiezie z Ostrowa do szpitala w Turku kobietę, która źle się poczuła. Policjanci na miejsce natychmiast wezwali karetkę. Po zbadaniu pacjentki okazało się, że nie występuje zagrożenie dla jej życia bądź zdrowia.

Kierowca, zapytany przez policjantów, dlaczego nie udał się na oddział ratunkowy ostrowskiego lub kaliskiego szpitala, kiedy przejeżdżał przez te miejscowości, nie potrafił w logiczny sposób wyjaśnić swojego postępowania.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 49-latkowi. Dokument ten wraz z wnioskiem o ukaranie i orzeczenie środka karnego trafi do sądu, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

Policja
Dowiedz się więcej na temat: pirat drogowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama