Reklama

Niebezpieczne "komórki"

Rozmowa przez telefon komórkowy w czasie jazdy samochodem jest zabroniona. Mało kto się do tych zapisów stosuje, a wiele wypadków powodowanych jest właśnie przez kierowców, zajętych "komórkami".

Policja nie dysponuje danymi, dotyczącymi liczby mandatów, wystawianych kierowcom za rozmowę w czasie jazdy samochodem. O bezsilności drogówki mówią nie tylko kierowcy, ale i sami policjanci.

- Może gdyby wśród kierowców rozeszła się wieść, że policja właśnie na to zwraca uwagę, coś by się zmieniło - mówi jeden z kierujących.

W zeszłym roku na Pomorzu właśnie z powodu telefonu komórkowego doszło do tragicznego wypadku. Kierowca wjechał w przystanek autobusowy, ponieważ w czasie jazdy wysyłał SMS-a. Zabił dwie uczennice.

Reklama

Porozmawiaj na Forum.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy