"ELka" wyprzedziła radiowóz. Z prędkością 135 km/h!

Po raz kolejny w tym miesiącu policjanci drogówki przeprowadzili akcję Prędkość". Na drogach powiatu olsztyńskiego funkcjonariusze z ręcznymi miernikami prędkości, w radiowozach z wideorejestratorami kontrolowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość.

Podczas kilkugodzinnych działań policjanci przeprowadzili 205 kontroli. Aż 186 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Dla 179 z nich kontrola drogowa zakończyła się mandatem.

Podczas działań na drodze nr 16 w Borkach Wielkich  policjanci  jadący się radiowozem z wideorejestratorem zostali wyprzedzeni przez samochód nauki jazdy poruszający się ze znaczną prędkością. Natychmiast włączyli pomiar - okazało się, że auto jechało z prędkością 135 km/h w miejscu, gdzie przepisy ograniczają ją do 90 km/h.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali pojazd do kontroli i okazało się, że oprócz  lekkomyślnego kursanta, który jechał pod opieką instruktora, w "elce" znajdowało się więcej osób niż to przewidują przepisy, instruktor nie miał ważnego ubezpieczenia OC, a także apteczki.

Reklama

Za wykroczenia  instruktor otrzymał mandat w łącznej wysokości 500  złotych  oraz 8 punktów karnych.

Policja
Dowiedz się więcej na temat: pirat drogowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy