Reklama

A ty łamiesz ograniczenia prędkości? Możesz się przyznać!

W trakcie jazdy warto regularnie spoglądać na prędkościomierz, aby kontrolować szybkość, z jaką jedzie samochód.

Rzeczywista prędkość jest zazwyczaj większa od odczuwalnej. Celowe czy nie, przekraczanie prędkości stanowi zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

Według danych policji główną przyczyną wypadków na prostych odcinkach dróg oraz na zakrętach jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Tak samo jest w przypadku autostrad.

Jednak w Polsce, w której ciągle autostrady i drogi ekspresowe należą do rzadkości, bardzo trudno jest jeździć zgodnie z przepisami. Drogi krajowe, którymi odbywa się większość ruchu bardzo często przebiegają przez tereny zabudowane. A kierowcy, którzy podróżują w dalsze trasy niechętnie zwalniają, chcąc dojechać do celu jak najszybciej.

Reklama

Warto też zauważyć, że poza nielicznymi wyjątkami, nikt po autostradach nie jeździ szybciej niż dozwolone 140 km/h. Niewątpliwie znaczenie ma fakt, że powyżej tej prędkości znacznie rośnie zużycie paliwa, które dla Polaków jest właściwie dobrem luksusowym.

Recepta na rozwiązanie problemu przekraczania prędkości jest więc prosta. Trzeba po prostu wybudować drogi ekspresowe i autostrady. Będzie bezpieczniej i... szybciej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prędkościomierz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy