Reklama

Szukasz używanego auta? Oszuści czekają na ciebie!

Policjanci z Ostródy (Warmińsko-Mazurskie) zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o dokonanie kilkuset oszustw na szkodę osób, które zlecały im - za pośrednictwem portalu internetowego - sprowadzenie samochodów z zagranicy.

Zainteresowani kupnem samochodu wpłacali na podane konto zaliczki od 1,5 do 5 tys. zł i od tej pory bezskutecznie usiłowali skontaktować się z ogłoszeniodawcą - poinformowała Izabela Niedźwiedzka z warmińsko-mazurskiej policji.

Z ustaleń policji wynika, że pieniądze trafiały na konta, które oszuści zakładali na podstawione, najczęściej bezdomne osoby. W ocenie policjantów oszukanych mogło zostać nawet kilkaset osób w całym kraju.

Po pierwszych zgłoszeniach od poszkodowanych z Ostródy i Morąga policja wytypowała osoby mogące mieć związek z oszustwami. Trzej mężczyźni w wieku 26-40 lat, podejrzani o udział w grupie przestępczej, zostali zatrzymani na Dolnym Śląsku. Według policji wszyscy byli wcześniej karani za oszustwa, włamania i przestępstwa narkotykowe. W domach podejrzanych zabezpieczono komputery, laptopy i karty bankomatowe. Funkcjonariusze starają się odnaleźć wszystkich poszkodowanych.

Policja przypomina, że decydując się na kupno używanego samochodu, należy sprawdzić wiarygodność sprzedawcy i stan techniczny pojazdu. Warto zwrócić uwagę m.in. na możliwość jazdy próbnej i oceny pojazdu przez mechanika, a należność wpłacać dopiero przy odbiorze zakupionego auta

Gdy kobieta jest kierowcą....

Reklama

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje