Reklama

Sportowy prototyp Hondy

Od 25 października do 5 listopada w Tokio odbywać się będzie najważniejszy dla Japończyków salon samochodowy. To właśnie produkty z Kraju Kwitnącej Wiśni wieść będą prym wśród innych prezentowanych aut.

Nie zabraknie tam zarówno samochodów produkcyjnych, jak i prototypowych wynalazków przyszłości. Jednym z reprezentantów tego drugiego trendu będzie sportowa Honda HSC (Honda Sport

Concept). Pojazd ten został stworzony, aby urzeczywistnić sportową pasję większości miłośników motoryzacji i przenieść ją na publiczne drogi.

HSC to typowo wyczynowy samochód, dostarczający przeżyć jakich zwykle doznaje jedynie wyścigowy kierowca na zamkniętym torze. Duży rozstaw osi i krótkie zwisy nadwozia wpływają na poprawę

parametrów jezdnych auta. Lekki silnik V6 o mocy 300 KM umieszczono w środkowej części pojazdu, aby lepiej rozłożyć masę i zwiększyć łatwość jego prowadzenia. Jednostka współpracuje z sekwencyjną skrzynią biegów, sterowaną manetkami umieszczonymi przy kierownicy. Wymiary nadwozia sportowej hondy to 4250/1900/1140 mm (długość/szerokość/wysokość).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prototypy | sportowe | prototyp | sportowy | Honda

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy