Reklama

Paryski prototyp Bentleya

Wczoraj, podczas pierwszego dnia prasowego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu, Bentley zaprezentował po raz pierwszy swój najnowszy pojazd koncepcyjny - Continental GT. To luksusowe, sportowe coupe jest nie tylko najszybszym pojazdem brytyjskiej marki w jej 83-letniej historii, ale też w ogóle najszybszym 4-osobowym coupe na świecie. Auto łączy w sobie wszystko co najlepsze w aucie GT (Grand Touring), z wyrafinowanym gustem i tradycją Bentleya (zaprojektowany w głównych zakładach w Crewe), a także z najnowocześniejszą technologią, jaka kiedykolwiek pojawiła się na rynku motoryzacyjnym. Tutaj galeria zdjęć Continentala GT.

Wyposażony w 6-litrowy, 12-cylindrowy silnik podwójnie doładowany (twin-turbocharged), dysponujący mocą 500 KM, Continental GT przyspiesza od 0-100 km/h w czasie krótszym od 5 sekund i osiąga prędkość maksymalną przekraczającą 290 km/h. Z silnikiem współpracuje sześciostopniowa, automatyczna skrzynia biegów (można sterować nią manetkami umieszczonymi przy kierownicy), a napęd przenoszony jest na wszystkie cztery koła (po raz pierwszy w historii Bentleya). Ponadto nad przyczepnością pojazdu do nawierzchni czuwa nowoczesny elektroniczny system stabilizujący, który zapewnia doskonałe właściwości jezdne bez względu na porę roku i panującą pogodę.

Reklama

Continental GT został zaprojektowany w centrum rozwoju i głównych zakładach Bentleya w Crewe. Tam też w przyszłości będzie produkowany. Wstępne założenia przewidują, że luksusowe, sportowe coupe trafi do sprzedaży jeszcze pod koniec 2003 roku.

Tutaj ponad 100 zdjęć (w tym nowego bentleya) z Paryża.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: prototypy | galeria zdjęć | coupe | continental | prototyp

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama