Reklama

Nissan Hypermini na uniwersytecie

Nissan rozpoczął swój nowy projekt na Uniwersytecie Kalifornijskim, który ma na celu spopularyzowanie i nasilenie produkcji ekologicznych samochodów miejskich napędzanych silnikami elektrycznymi. Pracownicy uniwersytetu otrzymają od Nissana 15 małych aut z napędem elektrycznym - modele Hypermini, którymi będą mogli poruszać się po terenie kampusu. Przez 12 miesięcy pojazdy te będą poddawane przeróżnym testom, a wyniki ich prac zostaną zebrane i przeanalizowane. Liczyć się też będzie reakcja otoczenia na widok wspomnianych pojazdów. Wszystko to pozwoli Nissanowi stworzyć w przyszłości idealny samochód miejski z napędem elektrycznym.

Nissan Hypermini to mały samochodzik o długości 2,5 metra i szerokości 1,4 metra. Dysponuje miejscem dla dwóch osób, bardzo skromną przestrzenią ładunkową, ale za to jest łatwy w parkowaniu. Akumulatory znajdują się pod podłogą, przez co Hypermini ma niski środek ciężkości.

Auto napędza silnik elektryczny o mocy 24 kW. Aby go naładować potrzeba czterech godzin i napięcia 200 wolt. Na jednym ładowaniu pojazd może przejechać od 48-56 kilometrów, a jego prędkość maksymalna to 100 km/h.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: silnik elektryczny | nissan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL