Reklama

Fiat abita z Polski?

Czy i kiedy Fiat zdecyduje się na podjęcie produkcji nowego małego samochodu, nawiązującego do legendarnej „pięćsetki” z lat 60-tych?

Według naszych informacji pojazd ten, który - o ile wejdzie do produkcji - ma zadebiutować w marcu 2006 roku na salonie samochodowym w Genewie nazwany zostanie „abita”, co po włosku oznacza ... "mieszka" ("żyje")

Sądzimy, że Fiat zdecyduje się na to auto. Skąd nasze przypuszczenia? Po pierwsze w marcu br. na salonie samochodowym w Genewie na stoisku Fiata zaprezentowano śliczny mały concept-car (patrz zdjęcia) o nazwie trepiuno (tre piu uno czyli trzy plus jeden), do złudzenia przypominający fiata 500 we współczesnym wydaniu. A prototypy takie najczęściej (ale wyjątki się oczywiście zdarzają) nie powstają ot tak sobie. Po prostu za wiele kosztują.

Po drugie szefowie Fiata byli zachwyceni reakcją dziennikarzy i zwiedzających genewskie Palexpo na malutkiego fiata. A była ona entuzjastyczna. Prawie wszyscy pytali się kiedy taki samochód trafi do salonów sprzedaży.

Po trzecie Fiat potrafi – jak mało który koncern samochodowy – produkować małe auta. Po prostu ma w tym względzie wieloletnie tradycje.

Po czwarte w końcu już w marcu 2003 roku w międzynarodowym urzędzie patentowym firma Fiat S.P.A. poprzez swojego agenta, firmę Jacobacci & Partners S.P.A. zastrzegła sobie nazwę: Fiat Abita. Nazwa ta może być oczywiście wykorzystana przy innym modelu, ale właśnie do nowej „500” pasuje jak ulał.

Na koniec pospekulujmy gdzie taki samochód może być produkowany. W grę wchodzi oczywiście jedna z włoskich fabryk Fiata (Mirafiori?) lub – co wydaje się być bardziej prawdopodobne – Tychy! To właśnie w tym zakładzie za jakiś czas zwolnią się moce produkcyjne, które wykorzystywane są obecnie przy produkcji fiata seicento.

Reklama

TUTAJ galeria zdjęć koncepcyjnego fiata.

Zobacz co o nowym fiacie trepiuno myślą nasi czytelnicy w ankiecie. To TUTAJ. A TUTAJ Wasze komentarze o tym aucie.

Copyright © (UWAGA! Autorów stron motoryzacyjnych - także MP - nie tylko w internecie prosimy o nie wykorzystywanie w jakiejkolwiek formie - bez naszej zgody - tekstów z serwisu Motoryzacja. )

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fiata | Fiat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy