Reklama

Elektryczny fluence za dwa lata

Elektryczna wersja renault fluence, której zapowiedź stanowi fluence Z.E. concept, będzie produkowana w tureckim zakładzie OYAK-Renault w Bursie.

Model wejdzie do produkcji w pierwszym półroczu 2011 roku.

Samochód będzie produkowany na tej samej linii co fluence z silnikami spalinowymi. Podobnie jak w przypadku zakładu w Maubeuge, gdzie grupa Renault będzie produkować równolegle klasyczne i elektryczne wersje kangoo, pozwoli to na ograniczenie kosztów projektu i szybkie wprowadzenie nowego modelu do produkcji.

Fluence to sedan, który zastąpił megane sedan. Wersja elektryczna jest przystosowana do trzech sposobów ładowania: konwencjonalnego, szybkiego oraz szybkiej wymiany akumulatorów w systemie Quickdrop. Renault rozpocznie sprzedaż tego modelu od Izraela i Danii w pierwszej połowie 2011 roku, a następnie wprowadzi go na inne rynki.

Dziekujezaa4.pl

Renault poinformowało już o czterech zakładach, w których będzie produkowana przyszła gama samochodów elektrycznych. Miejski samochód, którego zapowiedzią był samochód studyjny zoe Z.E. concept oraz elektryczne kangoo będą produkowane we Francji (zakłady we Flins i w Maubeuge), natomiast samochód opracowany na bazie twizy Z.E. concept będzie produkowany w Valladolid, w Hiszpanii.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: elektryczny | Renault Fluence

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy