Drugie życie Rovera

MG Rover opublikował pierwszą, oficjalną fotografię nowego pojazdu, o roboczej nazwie MG X10, będącego jednym z trzech sportowych sedanów tej marki, które w przyszłym roku zostaną oficjalnie zaprezentowane. MG X10 pojawi się w sprzedaży latem 2001 roku. W sumie do produkcji wejdzie osiem wersji ręcznie produkowanych modeli. Od momentu ponownego założenia firmy w maju 2000 roku, MG Rover zainwestował w projekt nowego auta ponad 150 milionów dolarów.

- Rok 2001 będzie datą, kiedy nasza marka w pełni zadomowi się na rynku i stanie się liderem w produkcji wyjątkowych pojazdów o charakterze sportowym. MG będzie rosło w siłę, stanie się dynamiczną i ciągle rozwijającą się firmą, która przyciągnie do siebie wielu klientów - zapewnia szef MG Rover, Kevin Howe.

Na potwierdzenie tych słów koncern zatrudnił Petera Stevensa, projektanta takich aut, jak McLaren F1, Lotus, czy też Jaguar. W celu promocji marki MG zamierza stworzyć pojazd, który weźmie udział w przyszłorocznym wyścigu 24h Le Mans. Trzy sportowe sedany będą pierwszymi samochodami, jakie wyprodukuje firma Rover po tegorocznym rozstaniu się z niemieckim BMW.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rover
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy