Reklama

Całkiem nowy model saaba

W styczniu na salonie w Detroit Saab zaprezentuje zupełnie nowy model.

Będzie to SUV o nazwie 9-4X.

To nie będzie pierwszy samochód tego typu w ofercie szwedzkiego producenta. Na rynku amerykańskim jest już sprzedawany 9-7X.

Nowy model będzie od niego mniejszy i chociaż produkowany będzie najprawdopodobniej w Meksyku to w odróżnieniu od 9-7X, przewiduje się wprowadzenie go również na rynku europejskie.

Saab należy do General Motors, dlatego nowy model będzie sprzedawany również jako... cadillac.

9-4X będzie miał napęd na wszystkie koła XWD, który po raz pierwszy zastosowano w nowym 9-3. Wśród silników znajdzie się m.in. diesel przygotowany przez włoską firmę VMotori. Z pojemności 2.9 l będzie on generował 250 KM i 406 Nm.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: modele | saab | Alex Minsky

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy