Reklama

California w Paryżu

Już w przyszłym tygodniu, na rozpoczynającym się salonie w Paryżu Chrysler zaprezentuje światu swój najnowszy pojazd koncepcyjny - California Cruiser. Prototyp został oparty na konstrukcji znanego i cenionego modelu PT Cruiser. Według przedstawicieli amerykańskiego koncernu pojazd ten znakomicie uzupełni w przyszłości gamę dostępnych aut w rodzinie Chryslera. Charakteryzuje się on niewielkim, acz funkcjonalnym nadwoziem, nowoczesną stylistyką, a równocześnie wyraźnie nawiązuje do tradycji i historii aut amerykańskich. Reflektory w kształcie łusek, chromowany grill chłodnicy oraz zintegrowane z nadwoziem zderzaki to rozwiązania zastosowane już wcześniej przez Chryslera w modelach Crossfire i Pacifica.

Do wnętrza pojazdu można dostać się poprzez dwoje olbrzymich drzwi. W środku znajdziemy przestrzeń dla czterech osób i ich podróżnego bagażu. Część ładunkowa staje się dostępna po uniesieniu tylnej klapy nadwozia.

Grupa Chryslera zaprezentowała swój pierwszy pojazd koncepcyjny w 1998 r. na salonie samochodowym w Genewie. Był to pierwszy prototyp znanego już dzisiaj modelu PT Cruiser, a nosił nazwę Pronto Cruizer.

Kolejnym autem studyjnym był już właściwy PT Cruiser, który okazał się prototypem o najkrótszym rodowodzie. Zaledwie w pięć minut po prezentacji koncepcyjnego PT na salonie w Detroit w 1999 roku rozpoczęto seryjną produkcję tego auta.

Chrysler PT Cruiser w wersji 2003 powstaje w meksykańskich zakładach Chryslera w Toluca. Od momentu debiutu do sierpnia 2002 roku na całym świecie sprzedano ponad 460 tysięcy PT Cruiserów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Paryż | cruiser | chrysler | prototyp | Pojazd | california

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy