Reklama

Peugeot ion

Jedną z ważniejszych "ekologicznych" premier tegorocznego salonu samochodowego w Paryżu będzie europejska wersja mitsubishi IMiEV.

Auto pojawi się w europejskich salonach jeszcze w tym roku i będzie pierwszym, całkowicie elektrycznym pojazdem dostępnym w ofercie japońskie marki.

Reklama

Nie wszyscy wiedzą, że IMiEV nie jest wcale jedynakiem. Mały "Japończyk" będzie miał bowiem francuskie rodzeństwo. Podobnie jak w przypadku mitsubishi outlandera, który w Europie, z niewielkimi zmianami oferowany jest również jako citroen c-crosser czy peugeot 4007, także IMiEV dostępny będzie w ofercie koncernu PSA.

Siostrzane wersje auta nosić będą nazwy citroen c-zero oraz peugeot ion.

Podobnie, jak IMiEV, auta czerpią energię z akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 16 kWh. Źródłem napędu (na tylną oś) są zabudowane w kołach motory elektryczne o mocy 64 KM. Prędkość maksymalna to 130 km/h, przyspieszenie do 100 km/h zajmuje około 16 sekund.

Trudno jednak przypuszczać, by nowe francusko-japońskie bliźniaki stały się hitem sprzedaży. Za podstawową wersję peugeota ion zapłacić trzeba będzie około 30 tys. euro (bez podatków).

A wysłannik INTERIA.PL już wkrótce będzie miał okazję usiąść za kierownicą peugeota ion. Relację z pierwszych jazd znajdziecie oczywiście w naszym serwisie.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: mitsubishi | peugeot | Peugeot iOn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje