Reklama

Rynek paliw

Na początku wakacji potaniała benzyna. Znów jest tańsza niż olej napędowy

Stacje paliw na początku wakacji obniżyły ceny paliw. Może to być związane z promocjami, które wprowadził Orlen, a zaraz za nim - Lotos.

Z najnowszego badania sytuacji cenowej na stacjach paliw, przeprowadzonego przez portal e-petrol.pl, wynika, że popularna benzyna "95" w porównaniu do poprzedniego tygodnia potaniała o 10 gr i dziś za jej litr kierowcy płacą przeciętnie 7,82 zł.

Obniżki dzięki Orlenowi?

"Niewykluczone, że obniżki cen tego paliwa są związane z obowiązującą od kilku dni promocją na stacjach Orlenu, która mogła zachęcić również innych operatorów rynku do wprowadzenia korekt do cenników. Istotnym czynnikiem mogą być również obserwowane ostatnio spadki cen benzyny w sprzedaży hurtowej. Alternatywny wobec benzyny autogaz również potaniał w związku ze niższymi cenami tego paliwa w dostawach do stacji. W tym przypadku jednak obniżka wynosi 3 gr i litr LPG kosztuje średnio 3,49 zł" - poinformowali w środę analitycy e-petrol.pl.

Reklama

Dodali, że niezmiennie od poprzedniego tygodnia za litr oleju napędowego kierowcy płacą 7,89 zł.

Gdzie zatankujemy najtaniej, a gdzie jest najdrożej?

Według e-petrol.pl na paliwowej mapie Polski wyróżniają się dziś województwa: łódzkie i świętokrzyskie, w których paliwa są najtańsze. W pierwszym z nich najmniej kosztują benzyna Pb95 i olej napędowy: 7,77 i 7,85 zł/l, a w drugim z ceną 3,38 zł/l najtańszy jest autogaz.

Najdrożej jest zaś na Podkarpaciu, gdzie za litr benzyny i diesla tankujący płacą 7,89 i 7,92 zł oraz na Dolnym Śląsku, na którym litr autogazu kosztuje 3,64 zł. 
***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ceny paliw | wysokie ceny paliw

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy