Reklama

Jazda (bez)alkoholowa

Pijany kierujący próbował uciekać i znieważył policjanta. Ma 15 lat

Policjanci zatrzymali 15-latka, który poruszał się motorowerem w podejrzany sposób i nie miał kasku. Nastolatek próbował uciec funkcjonariuszom i okazał się agresywny.

Policjanci z Zawadzkiego zauważyli na drodze motorower, którym podróżowały dwie osoby. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił styl jazdy kierującego, który poruszał się całą szerokością jezdni oraz fakt, że zarówno kierowca, jak i pasażer nie mieli kasków.

Pijany nieletni na motorowerze i bez uprawnień

Gdy próbowali zatrzymać pojazd, kierowca porzucił motorower i zaczął uciekać pieszo, zostawiając na miejscu pasażera. Po chwili został zatrzymany. Jak się okazało, 15-latek nie tylko złamał przepisy ruchu drogowego, ale nie miał uprawnień do kierowania jednośladem, a badanie alkomatem wykazało pół promila alkoholu w jego organizmie. Nastolatek był agresywny i kilkukrotnie znieważył interweniującego policjanta.

Reklama

Jak informuje opolska policja, mieszkaniec Zawadzkiego odpowie nie tylko za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości, ale również za znieważenie funkcjonariusza oraz jazdę bez wymaganego kasku ochronnego. O tym, jakie konsekwencje poniesie za swoje zachowanie zadecyduje wydział nieletnich strzeleckiego sądu. 

***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pijany kierowca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy