WRC. Rajdowe Mistrzostwa Świata

Eliminacja WRC w Kanadzie?

Przedstawiciele Rally Promoter Association of Canada (RPAC) oficjalnie potwierdzili, że prowadzone są rozmowy z Międzynarodową Federacją Samochodową (FIA) dotyczące wprowadzenia od 2022 roku do kalendarza mistrzostw świata WRC Rajdu Kanady.

Pierwsze wstępne rozmowy dotyczyły sezonu 2023, ale RPAC w ostatnim komunikacie ujawnił, że FIA wyraziło zgodę na ewentualną organizację rundy mistrzostw świata rok wcześniej.

Zaskakuje proponowana data imprezy, która ma być rozgrywana w połowie lutego, praktycznie w tym samym terminie, gdy startuje Rajd Szwecji. Bazą rajdu WRC w Kanadzie ma być Ottawa, a odcinki specjalne mogą być wyznaczone w prowincjach Quebec i Ontario. Te trasy są już znane, na nich jest rozgrywany Rallye Perce-Neige zaliczany do mistrzostw Kanady.

"Prowadzimy wstępne rozmowy z FIA, obecnie najważniejsze jest pozyskanie partnerów, którzy zapewnią finansowanie imprezy" - napisano w komunikacie promotora.

Reklama

Rajd Kanady jest kolejną imprezą, która może pojawić się w kalendarzu WRC. W 2018 roku głośno było o rundzie w Japonii, która miała na stałe wejść do kalendarza już w tym sezonie. W połowie sierpnia przedstawiciele organizatora oficjalnie poinformowali, że kontrakt z WRC Promoter GmbH został już podpisany.

Trasa miała być wytyczona w regionie Chubu, w prefekturach Aichi i Gifu na wyspie Honsiu. Bazę rajdu i park serwisowy umieszczono na terenie Morikoro Park w Nagakute, na wschód od Nagoi, trzeciej co do wielkości aglomeracji miejskiej w Japonii zamieszkanej przez 9 mln ludzi.

Projekt nie został jednak sfinalizowany, w kalendarzu 2019 obejmującym czternaście rund nie ma Rajdu Japonii. Nie ma także Rajdu Polski, który rundą mistrzostw świata po raz ostatni był dwa lata temu.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy