Samochody elektryczne

Volkswagen zapowiada pierwszego, elektrycznego SUVa

Podczas prezentacji w chińskim Guangzhou Volkswagen przedstawił swoje ambitne plany sprzedaży aut elektrycznych, a także zaprezentował zamaskowany model, który niedługo będzie miał swoją premierę.

W przyszłym roku do klientów w Chinach trafi około 300 000 zelektryfikowanych samochodów. Do 2025 r. ich liczba sięgnie około miliona. Aby stało się to możliwe, już za trzy lata Volkswagen będzie oferował na chińskim rynku 10 modeli wyłącznie elektrycznych, opartych na modułowej platformie MEB.

Jednym z nich będzie SUV ID.Next, którego zaprezentowano w Guangzhou. Samochód był jeszcze zamaskowany, ale daje przedsmak tego, jak będzie wyglądał pierwszy model z rodziny ID. w Chinach. Jego produkcja rozpocznie się pod koniec 2020 roku i będzie bazował na modularnej platformie dla aut elektrycznych MEB, którą zastosowano już w ID.3. Trudno w tym miejscu spekulować, czy tak jak mniejszy model, również SUV będzie dostępny z trzema pojemnościami baterii (45, 60 i 77 kWh), a także jak będzie wyglądała konfiguracja silnikowa. Prawdopodobnie do wyboru będzie wersja z napędem tylko na tył, a także z dodatkowym silnikiem, napędzającym przednią oś.

Reklama
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama