Polskie drogi

Nago okładał kijem samochody w Szkocji. W gminie Szubin

Nagi mężczyzna biegający na drodze krajowej nr 5, "okładający" kijem przejeżdżające auta wprawił w osłupienie kierowców przejeżdżających przez miejscowość Szkocja, w gminie Szubin. Zaalarmowani o nietypowym zdarzeniu policjanci zatrzymali 28-latka, który jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty.

Dyżurny szubińskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Szkocja, w gminie Szubin, nagi mężczyzna biega po drodze krajowej nr 5 i trzymanym w ręku kijem uszkadza przejeżdżające samochody.

Na miejsce natychmiast został skierowany patrol, który po krótkiej penetracji terenu zatrzymał mężczyznę na pobliskim przystanku autobusowym. Sprawcą okazał się 28-letni mieszkaniec gminy Nakło. Mężczyzna był trzeźwy. Przebadano także jego krew, aby sprawdzić czy nie był pod działaniem środków odurzających.

Ze wstępnych czynności, które policjanci wykonali na miejscu wynika, że podejrzany uszkodził łącznie 6 pojazdów, w tym autobus. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Ponadto 28-latek musi się liczyć także z karą za dopuszczenie się nieobyczajnego wybryku oraz za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu.

Reklama

Za zniszczenie mienia podejrzanemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za wykroczenia, które popełnił kara aresztu, ograniczenia wolności lub też grzywny.


Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama