Jazda (bez)alkoholowa

Pijany jechał z prędkością 170 km/h...

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Powiatowej Policji w Bolesławcu, w wyniku podjętych działań, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który jechał autostradą prawie 170 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 110 km/h.

Zatrzymanym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu legnickiego.

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze patrolując w godzinach południowych autostradę A4, na której panował wzmożony ruch pojazdów, na odcinku pomiędzy Bolesławcem a Legnicą zauważyli pojazd marki Seat, którego kierowca poruszał się z nadmierną prędkością.

Urządzenie do pomiaru prędkości wykazało, że kierowca jechał blisko 170 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli, okazało się, że przekroczenie dozwolonej prędkości to nie wszystko. Kontrola stanu trzeźwości wykazała, że mężczyzna kierował pojazdem mając 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Reklama

Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i przekroczenie dozwolonej prędkości, mężczyzna odpowie przed sądem. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja
Dowiedz się więcej na temat: pijani kierowcy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy