Jazda (bez)alkoholowa

Chciała poćwiczyć parkowanie. Zapomniała, że jest pijana

N​ie zdążyła jeszcze uzyskać uprawnień do kierowania, a już popełniła jedno z najpoważniejszych przestępstw w ruchu drogowym. 26-letnia kobieta, uczestniczka kursu na prawo jazdy, wybrała się wraz z koleżanką na przejażdżkę samochodem, która miała doskonalić jej umiejętności za kierownicą. Młoda kobieta zapomniała przy tym, że podczas jazdy należy być trzeźwym.

Do zatrzymania nietrzeźwej kobiety doszło w czwartek około godziny 23.00 na osiedlu Syberka w Będzinie. Policjanci drogówki zauważyli na jednym z osiedlowych parkingów osobowego opla, którego kierująca miała wyraźne problemy z parkowaniem. 

Jak szybko ustalili policjanci, przyczyną braku płynności przy wykonywaniu manewrów za kierownicą nie był wyłącznie brak doświadczenia 26-latki. Od kobiety, która oświadczyła że jest uczestniczką kursu na prawo jazdy, stróże prawa wyczuli alkohol. 

Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dalszym losem 26-latki zajmie się teraz sąd i prokurator. Uprawnień do kierowanie kobieta prędko nie uzyska, dodatkowo grożą jej też 2 lata więzienia.

Reklama

Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy