Dakar 2017

Dakar. Trudne warunki, kolejny odcinek skrócony

Francuz Stephane Peterhansel wygrał 7. etap Rajdu Dakar z La Paz do Uyuni o długości 801 km, w tym 161 km odcinka specjalnego, i umocnił się na pozycji lidera w rywalizacji kierowców samochodów. Jakub Przygoński miał 13. czas i w klasyfikacji generalnej jest ósmy.

Drugie miejsce na poniedziałkowym etapie zajął dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata Francuz Sebastien Loeb, wolniejszy od zwycięzcy o 48 s, a trzecie kierowca z RPA Giniel de Villiers - strata 3.33.

Przygoński zameldował się na mecie ponad 18 minut po Peterhanselu i w klasyfikacji generalnej spadł z szóstej na ósmą pozycję.

Poniedziałkowy 7. etap został skrócony z powodu złych warunków atmosferycznych. Ulewne deszcze sprawiają, że trzeba skracać odcinki specjalne, gdyż organizatorzy obawiają się, że wiele załóg mogłoby mieć problemy z dotarciem do mety.