Rajd Cypru po OS2: Popis Rovanpery

Fin Harri Rovanpera jadący Peugotem 206 prowadzi po dwóch odcinkach specjalnych Rajdu Cypru - kolejnej eliminacji mistrzostw świata.

Rovenpera wygrał dwa pierwsze odcinki specjalne. Na liczącym 11,5 km oesie nr 1 wyprzedził o niespełna 6 sekund Pettera Solberga (Subaru) i o 6,8 s Didera Auriola (Skoda). 4. czas zanotował Colin McRae (Citroen, strata 8,2 s), piąty był Gilles Panizzi (Peugeot, 8,4 s), a szósty - Mikko Hirvonen (Ford, 10,2 s).

29. miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Janusz Kulig, jadący N-grupowym Mistubishi Lancerem. Polak stracił 57 sekund i zajął 9. miejsce w grupie N.

Drugi polski kierowca, Michał Sołowow na 1. oesie był 33. w klasyfikacji generalnej i 12. w grupie N.

Drugi odcinek specjalny również padł łupem Harriego Rovanpery. Liczącą ponad 38 kilometrów trasę Fin pojechał szybko i o 2,6 s wyprzedził drugiego Tommiego Makinena (Subaru). Trzeci był wolniejszy o 6,1 s Gilles Panizzi. Kolejne miejsca zajęli Gronholm (7,8) i Solberg (14,3) i Martin (22,9 s)

Janusz Kulig uzyskał 27. czas i takie miejsce zajmuje w klasyfikacji generalnej. W grupie N jest siódmy. Michał Sołowow jest 33. i 14. w grupie N.