Reklama

Czopik: To nasz duży sukces

Załoga SAPA RALLY TEAM Tomasz Czopik i Łukasz Wroński (Subaru Impreza WRC) zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej 60 Rajdu Polski, zwyciężając jednocześnie w klasyfikacji krajowej.

Krakowianom nie udało się obronić trzeciej pozycji, którą zajmowali po pierwszym etapie, ale są zadowoleni z wyniku. Po raz pierwszy w swojej karierze okazali się najlepsi wśród polskich załóg startującyh w Rajdzie Polski.

Reklama

Tomasz Czopik: - Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa w klasyfikacji mistrzostw Polski. Żałujemy jednak, że nie stanęliśmy na podium. Zaczęliśmy dobrze, ale z oesu na oes Jewgienij Vasin był coraz bliżej. Widać było, że na niektórych partiach jego Peugeot 206 WRC był dużo szybszy od naszego Subaru. Szczególnie na długich prostych i podjazdach pod górę. Starałem się jak mogłem, ale nie sposób było

dogonić znacznie nowocześniejszego Peugeota. Z Subaru zaprzyjażniłem się już na tyle, że udaje mi się uzyskiwać coraz lepsze czasy. To był bardzo szybki rajd. Na odcinku przez Kamionki mieliśmy na liczniku 210 km! Myślę, że w tej chwili jestem w stanie wykorzystywać możliwości auta co najmniej w 90 procentach. Najbardziej jestesmy zadowoleni ze zwycięstwa w klasyfikacji Mistrzostw Polski. To nasza pierwsza wygrana w Rajdzie Polski i ogromny sukces całego zespołu. Chyba przybyło mi po tym rajdzie kibiców, bo jeszcze nigdy tak mnie tutaj nie dopingowano. Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki.

Tomasz Czopik i Łukasz Wroński swoje zwycięstwo zadedykowali długoletniemu przyjacielowi, pilotowi rajdowemu Piotrowi Wieczorkowi, który zginął tragicznie w wypadku samochodowym w minionym tygodniu. Z tego powodu Krakowianie nie otworzyli na mecie szampana. O kolejne punkty zawodnicy SAPA RALLY TEAM walczyć będą w Rajdzie Kormoran, który rozegrany zostanie pod koniec czerwca.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wrc | team | Łukasz | Subaru Impreza | tomasz czopik | Łukasz Wroński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje