Znowu "Schumi"

Hat-trick Michaela Schumachera. Pokonując w GP San Marino Mikę Hakkinena, Niemiec wygrał trzeci wyścig z rzędu w tym roku. Wygrał dzięki geniuszowi swemu oraz szefów Ferrari, wyprzedzając Mikę Hakkinena na ostatniej zmianie kół w boksach, na zaledwie 14 okrążeń przed końcem.

Hat-trick Michaela Schumachera. Bijąc w GP San Marino Mikę Hakkinena, Niemiec wygrał trzeci wyścig z rzędu w tym roku. Wygrał dzięki geniuszowi swemu oraz szefów Ferrari, wyprzedzając Mikę Hakkinena na ostatniej zmianie kół w boksach, na zaledwie 14 okrążeń przed końcem.

Był to drugi zjazd do boksu "Schumiego". Liderujący od startu Mika Hakkinen swój drugi boks zaliczył 4 okrążenia wcześniej, i był to błąd. Fin chciał uniknąć zablokowania za jadącymi przed nim maruderami, a tymczasem po zjeździe do boksu trafił w jeszcze większy "korek". Podczas kiedy Mika tracił czas wyprzedzając słabeuszy, Michael zyskiwał go, pędząc z prawie pustym bakiem paliwa (czytaj lekkim samochodem). Kiedy "Schumi" zaliczył drugi postój w boksie (trwał rekordowe 6,2 s), wyjechał jako lider, o 4 s przed Hakkinenem.

Fin pędził przez ostatnie 14 okrążeń na złamanie karku (trzy razy bił rekord jednego okrążenia), ale "Schumiego" nie przegonił. Na mecie stracił zaledwie 1,1 s.

W walce z Schumacherem McLaren popełnił błąd. Ustrzegł się go w pojedynku o 3. miejsce między Rubensem Barrichello (Ferrari) a Davidem Coulthardem. Brazylijczyk awansował na trzecią lokatę po starcie i bronił jej skutecznie do 47. okrążenia. Wtedy, równocześnie z Coulthardem, zjechał na drugą zmianę opon. Mechanicy McLarena pokonali tych z Ferrari o 1,5 s i Szkot ruszył z boksu pierwszy, o centymetry wyprzedzając Barrichello. W ten sposób Coulthard, niedawny pechowiec (zdyskwalifikowany po zajęciu drugiego miejsca w GP Brazylii za niezgodny z regulaminem przedni spojler) stanął na podium.

Dobrze jechał też Jacques Villeneuve z Bar-a, który fantastycznie wystartował (z 9. na 5. pozycję). Konkurent Bar-a do silników hondy, Jordan nie będzie miło wspominał Imoli. Heinz-Harald Frentezen miał awarię już na 5. okrążeniu, Jarno Trulli odpadł na 2 okrążenia przed końcem. Równie źle wypadły Williamsy (tym razem bmw zdystansowane przez mercedesa): auto Jensona Buttona zepsuło się na 6. okrążeniu, Ralfa Schumachera na 48. (jechał wtedy szósty).

6. BAR 6

Dowiedz się więcej na temat: San | Ferrari | wyścig | Niemiec | hat-trick | hakkinen | barrichello | San Marino