Reklama

Testy Leszka Kuzaja

Leszek Kuzaj wraz z pilotem Erwinem Mombaertsem intensywnie przygotowują się do sobotniego startu w Rajdzie Krakowskim. Przypomnijmy, że załoga ta pojedzie peugeotem 206 WRC. Dzisiaj w okolicach podkrakowskich Kunic reporter Interia.PL podglądał przygotowania samochodu do zawodów i pierwsze jazdy testowe polsko-belgijskiej załogi. Tutaj foto-galeria z tych prób.

Początkowo nie wiadomo było kto zasiądzie na prawym fotelu rajdowego peugeota. Okazuje się, że będzie to belgijski pilot Erwin Mombaerts, znany polskim kibicom z Rajdu Barbórki, kiedy to pilotował belgijskiego kierowcę Rocco Theunissena. W środę i czwartek w okolicach Krakowa odbędą się testy Peugeota 206 WRC.

A oto co Leszek Kuzaj powiedział w rozmowie z reporterem INTERIA.PL: - Wspólnie z Peugeot Polska i Kronosem szukaliśmy profesjonalnego pilota, który miałby doświadczenie i znał "dwieścieszóstkę". Wybór padł na Erwina (rozważana była jeszcze kandydatura Pera Carlssona, pilota Łukasza Sztuki na ubiegłorocznym Rajdzie Krakowskim - przyp. red.), który ma za sobą starty także w mistrzostwach świata. Trochę obawiam się opisu angielskiego, ale od pewnego czasu trenuję w ten sposób, jestem więc dobrej myśli. Czy Mombaerts będzie jeździł ze mną przez cały sezon okaże się po pierwszym naszym wspólnym starcie.

Erwin Mombaerts ma 39 lat, jest pilotem rajdowym od 1987 roku. Jego największe osiągnięcia sportowe to: mistrzostwo Belgii 2000, Holandii 1999, 2000, zdobycie Western European Cup 2000.

Erwin startował czterokrotnie w Polsce, w latach 1994 - 1996 w Rajdzie Polski u boku Dominique Bruyneela, w roku 2001 w Rajdzie Barbórki z kierowcą Rocco Theunissenem (Toyota Corolla WRC).

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pierwsze jazdy | leszek kuzaj | kuzaj | wrc | testy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje