Spława-Neyman najszybszy

Klasyfikację Pucharu Daewoo Lanos podczas 24 Rajdu Krakowskiego wygrał Andrzej Spława- Neyman. Kierowca ze stolicy prowadził od startu do mety wyprzedzając Adama Dzitko o ponad minutę. Trzecie miejsce zajął Jacek Sikora, który od kilku sezonów specjalizuje się w markowych pucharach.

Zarówno dla Spławy- Neymana jak i dla Sikory był to udany rewanż za niepowodzenia z pierwszej eliminacji pucharu, Rajdu Elmot. Wtedy w anormalnych warunkach triumfowali debiutanci. Teraz ich honoru dzielnie bronił tylko Adam Dzitko. Drugi na Elmocie Maksymilian Kilanowski tym razem nie wypadł tak okazale i zajął dopiero czwarte miejsce.

Do rywalizacji zgłoszonych było 15 Lanosów, wystartowało tylko 10. Rajdu nie ukończyli Piotr Skowron, który na 16 oesie wpadł do rowu i nie mógł się z niego wydostać oraz Jan Chudzikiewicz jadący przez większość dystansu na trzecim miejscu. Następną rundą pucharu będzie Rajd Polski. (Autoklub PL.)

Dowiedz się więcej na temat: Daewoo