Reklama

Solberg w Polsce

Jutro do Polski przyjedzie Petter Solberg trzeci kierowca zespołu fabrycznego Forda, który w Rajdzie Nowej Zelandii zajął wysokie 4 miejsce. Jego wizyta tuż przed Rajdem Kormoran nie jest przypadkowa. Wspólnie z Januszem Kuligiem będą pracować nad ustawieniem forda focus WRC na nawierzchnie szutrowe, na takich bowiem trasach zostanie rozegrana szósta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Jutro do Polski przyjedzie Petter Solberg trzeci kierowca zespołu fabrycznego Forda. Jest to jeden z najmłodszych kierowców, którzy mają możliwość reprezentowania barw zespołu fabrycznego. Startujący zaledwie od pięciu sezonów norweski kierowca zdobył już znaczące sukcesy, z mistrzostwem Norwegii na czele. Pod koniec 1998 roku zainteresował się nim Malcolm Wilson szef M-Sport. W rezultacie Solberg podpisał kontrakt z zespołem Forda na 5 lat, co jest rzadkością w świecie rajdowym. Od sezonu 1999 startuje za kierownicą forda focus WRC jako trzeci kierowca zespołu.

Reklama

W ubiegłym roku, debiutując w uznawanym za najtrudniejszy w całym cyklu Mistrzostw Świata, Rajdzie Safari zajął znakomite 5. miejsce. Sukces ten powtórzył w tym roku zajmując ponownie 5. miejsce w Rajdzie Safari, a także dodając do swojego punktowego dorobku 6. miejsce w Rajdzie Argentyny gdzie startował po raz pierwszy.

Cieszę się, że Petter przyjeżdża, ponieważ to on w ubiegłym sezonie jeździł naszym samochodem- powiedział Janusz Kulig. Zna forda focus WRC od podszewki, jeździ takim autem drugi sezon. Uznawany jest w tej chwili za jeden z największych talentów rajdowych. Zresztą wyniki mówią same za siebie: podczas drugiego etapu Rajdu Akropolu wygrał większość odcinków specjalnych w klasyfikacji generalnej. Polecił nam go Malcolm Wilson i myślę, że jego rady będą na pewno pomocne w przygotowaniu samochodu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Polsko! | wrc | kierowca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje