Reklama

Seaty zwyciężają

Seaty zdominowały rozgrywany w miniony weekend na Wyspach Kanaryjskich rajd El Corte Ingles, uważany za jeden z najtrudniejszych rajdów zaliczanych do mistrzostw Europy (rajd jest jednocześnie rundą mistrzostw Hiszpanii).

Zwyciężył Salvador Canellas w Seacie Cordoba Evo 3. Drugie miejsce zajął także kierowca Cordoby WRC Flavio Alonso. Obaj zawodnicy już na początku byli na prowadzeniu i dominowali w rajdzie.

Jednakże zwycięstwo Canellasa nie było łatwe, gdyż Flavio Alonso nie zamierzał oddać pola bez walki. Na drugim odcinku specjalnym Flavio stracił przednią szybę, pomimo tego dotarł do mety oesu i już na kolejnej próbie uzyskał najlepszy czas. Canellas wyraźnie wysunął się na prowadzenie pod koniec pierwszego dnia wygrywając sześć ostatnich odcinków. Dopiero czwarte miejsce zajął startujący gościnnie czterokrotny mistrz świata Juha Kankkunen.

Reklama

Na mecie szczęśliwy Canellas powiedział: - To zwycięstwo jest bardzo ważne, zwłaszcza w kontekście szans na mistrzowski tytuł. Mój zespół: Seat Movi Star, po raz kolejny wykonał wspaniałą pracę. To był bardzo trudny rajd, niektóre odcinki były wyjątkowo techniczne, a kluczem do zwycięstwa był odpowiedni dobór opon. Nasza Cordoba WRC pracowała bez zarzutu. Muszę powiedzieć, że to auto jest po prostu znakomite. Wygrać El Corte w pierwszym starcie, to dla mnie wspaniała rzecz. Pragnę pogratulować drugiego miejsca Flavio Alonso, który tak jak ja podróżował Seatem Jest to druga wygrana Salvadora Canellasa w mistrzostwach Hiszpanii, dająca mu prowadzenie w całym cyklu.

Wyniki Rajdu El Corte Ingles (20):

1 CAŃELLAS Seat Cordoba WRC 3h01:52,9

2 ALONSO Seat Cordoba WRC + 29,6

3 AVERO Citroën Xsara K-Car + 1:47,9

4 KANKKUNEN Toyota Corolla WRC + 1:57,0

5 MONZÓN Peugeot 206 WRC + 3:16,4

6 ORTEGA Peugeot 306 Maxi + 7:59,4

7 BERTONE Peugeot 306 Maxi + 8:41,4

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: peugeot | Seat | Fernando Alonso | rajd | wrc

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy