Reklama

Schumacher pierwszy na starcie

Mistrz świata, Michael Schumacher poprowadził na szczyt swoje Ferrari, uzyskując najlepszy czas i zdobywając pole-position podczas dzisiejszej kwalifikacji do wyścigu o GP Hiszpanii. Była to doskonała odpowiedź Niemca na rozczarowanie sprzed dwóch tygodni, kiedy to David Coulthard i jego McLaren na kwalifikacji do GP San Marino przerwali serię siedmiu pole-position z rzędu Schumachera, będącą rezultatem o jeden gorszym od rekordu Ayrtona Senny. Tegoroczny czas Schumacher uzyskał na 13 minut przed zakończeniem sesji, i okazał on się lepszy od ubiegłorocznego osiągnięcia o ponad dwie sekundy.

Mika Hakkinen (McLaren) zwycięzca trzech ostatnich wyścigów w Hiszpanii, był bardzo bliski wyprzedzenia Schumachera na ostatnim okrążeniu sesji. Zabrakło mu jednak 0.085 sekundy i ostatecznie zajął drugie miejsce. Trzeci czas uzyskał David Coulthard (McLaren), współlider klasyfikacji kierowców obok Michaela Schumachera, czwarty był Rubens Barrichello (Ferrari), a piąty, zwycięzca GP San Marino, Ralf Schumacher (Williams).

Wyniki piątkowej sesji treningowej:

Wyniki dzisiejszej kwalifikacji:

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy