Reklama

Schumacher, Hakkinen, Coulthard

Michael Schumacher (Ferrari) ustanowił najszybszy czas okrążenia (1,20,447) podczas kwalifikacji do GP Wielkiej Brytanii i do jutrzejszego wyścigu wystartuje z pole position. Wala o pierwsze miejsce trwała właściwie do ostatniej rundy, kiedy to finiszujący Mika Hakkinen (McLaren) uzyskał czas tylko 0,082 sekundy gorszy od Niemca.

Z trzeciego pola wystartuje jutro zeszłoroczny zwycięzca tej eliminacji, David Coulthard (McLaren). Szkot nie był zadowolony z osiągniętego rezultatu i długo po zakończeniu sesji siedział jeszcze w bolidzie jakby rozpamiętując popełnione błędy.

Reklama

W zdecydowanie gorszym nastroju musiał być jednak partner Schumachera z Ferrari, Rubens Barrichello, który mimo niezłych wyników podczas wolnych treningów, zdołał osiągnąć dopiero szósty rezultat. Brazylijczyka wyprzedzili kierowcy Jordana, jeżdżący skądinąd u siebie, Jarno Trulli i Heinz Harald Frentzen.

Zaskakująco słabo wypadli zawodnicy Williamsa. Juan Pablo Montoya zajął ósme miejsce, a Ralf Schumacher dopiero dziesiąte.

Do wyścigu nie zakwalifikował się Tarso Marques (Minardi), który nie zmieścił się w limicie 107 procent czasu zwycięzcy.

Wyniki sesji kwalifikacyjnej:

1. Michael Schumacher 1.20,447

2. Mika Hakkinen.20,529

3. David Coulthard 1.20,927

4. Jarno Trulli 1.20,930

5. Harald Frentzen 1.21,217

6. Rubens Barrichello 1.21,715

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama