PUCHAR LANOSA

Już niebawem na rajdowych trasach w Polsce pojawią się samochody Daewoo. Zawodnicy jeżdżący w Pucharze Lanosa walczyć będą o tytuł mistrza Polski i główną nagrodę - srebrną nubirę.

Już niebawem na rajdowych trasach w Polsce pojawią się samochody Daewoo. Zawodnicy jeżdżący w Pucharze Lanosa walczyć będą o tytuł mistrza Polski i główną nagrodę - srebrną nubirę.

Tradycje pucharowe istnieją w polskim sporcie rajdowym od kilku lat. Niewątpliwie najbardziej znaczącym był Puchar Cinquecento, który dał szansę zadebiutowania na mistrzowskich imprezach wielu znakomitym kierowcom. Przesiadka z malucha do znacznie szybszego auta, była dla bardziej doświadczonych kierowców, ważnym etapem sportowej edukacji. Kiedy pokazał się w rajdowym światku Puchar Peugeota, dla wielu kierowców zarysowała się szansa pokonania kolejnego szczebla wtajemniczenia.

Puchar Lanosa będzie kolejną ciekawą szansą, dla coraz liczniejszego grona licencjonowanych kierowców. Pierwotnie uroczystą inaugurację przewidziano w maju, kiedy to wystartuje powracający do kalendarza Rajd Krakowski. Wszystko wskazuje jednak na to, że lanosy na rajdowych trasach pojawią się dfopiero na "Polskim". Główną nagrodą, ufundowaną przez Daewoo FSO, jest srebrna nubira. Zwycięzcy poszczególnych rajdów w Pucharze Lanosa otrzymają także regulaminowe nagrody.

Reklama

Najważniejszą kwestią jest jednak dostępność samochodów przez ich cenę. Pierwsze 16 lanosów zostanie sprzedanych zawodnikom w cenie około 38.000 zł. Auta będą zawierały wszystkie podstawowe elementy rajdowego wyposażenia (czytaj poniżej), na homologowanej klatce zaczynając, poprzez zawieszenie, hamulce, pasy , fotele itd.. Tak korzystną cenę można było wygenerować, dzięki wykorzystaniu do sportu samochodów po usterkach lakierniczych, pozbawionych gwarancji, która rzecz jasna do sportu nie jest potrzebna.

Dla kibiców i wszystkich miłośników sportu samochodowego to dobra wiadomość, bo na rajdowych oesach będzie dodatkowa dawka emocji. W pucharze ma wystartować kilku znakomitych kierowców. Jak będzie przekonamy się rychło. Na razie cieszymy się, że kolejny wielki koncern samochodowy, dominujący w Polsce w tym sektorze samochodów (lanos) dołączył do elitarnego grona sponsorów sportu samochodowego.

Wyposażenie samochodu lanos (rally) dla zawodników zgodnie z regulaminem Pucharu Lanosa

   1. Fotele x 2 Sandler Racing

   2. Mocowanie foteli kpl.

   3. Pasy x 2

   4. Mocowanie pasów x2

   5. Gaśnica Sparco

   6. Klatka Bezpieczeństwa

   7. Kierownica OMP

   8. Naba kierownicza

   9. Płyta pilota

   10. Mocowanie koła zapasowego

   11. Sprężyny

   12. Amortyzatory

   13. Chlapacze

   14. Szpilki i nakrętki

   15. Zapinki kpl. Sparco

   16. Klucz do kół i uchwyt Sandtler

   17. Płyta pod silnik - aluminium

   18. Wypełnienie bagażnika - płyta aluminiowa

   19. Rozpórka kolumn amortyzatorów

   20. Oklejenie samochodu wg. umowy z Daewoo FSO i PZM-otem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Daewoo | Puchar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy